Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła rok A2023-06-10

Ogłoszenia duszpasterskie

na X Niedzielę Zwykłą – 11 czerwca 2023 r.

 

Dziś

1.     Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Z tej racji nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 łączymy z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty.

 

W tygodniu

2.     We wtorek, przypada 13 dzień miesiąca czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

3.     W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.

4.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji rodzin poświęconych Sercu Bożemu i członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja Eucharystyczna. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

6.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta. 

 

Sprawy ogólne

7.     Dziękujemy ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy na Boże Ciało, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości: halabardzistom, asyście procesyjnej, osobom niosącym różaniec i feretrony, chórowi „Lira”, ministrantom, lektorom, dzieciom pierwszo – komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, straży i policji.

8.     Trwają zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Wągrowcu, w dniach 10 – 16 lipca. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl), a całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 200 zł. Zapraszamy młodzież od 14 do 30 roku życia.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik  kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl