Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXII Niedziela zwykła rok A2017-09-02

Ogłoszenia duszpasterskie

na 22 Niedzielę Zwykłą – 3 września 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

2.     Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach, jakie nawiedziły Polskę.

3.     W naszej wspólnocie parafialnej witamy Brata Pawła Golonkę, który rozpoczyna posługę w naszej parafii. Życzymy mu owocnej pracy i błogosławieństwa Bożego w jego posłudze.

W tygodniu

4.     Jutro w poniedziałek, rozpoczyna się rok szkolny. O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży.

5.     W sobotę o godz. 12.00 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów) wraz z rodzicami. Zapraszamy na to spotkanie również chłopców chcących służyć przy ołtarzu Jezusa Chrystusa.

6.     W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.

7.     W tym tygodniu w piątek, przypada święto Narodzenia NMP.  Na  Mszy Świętej o godz. 7.00  śluby zakonne ponowi Brat Paweł. Również tego dnia podczas Mszy Świętych o godz. 7.00 i 18.00 zostanie ponowiony Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

Sprawy ogólne

8.     We wtorek zakończyła się 278 Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym pieszym, jak i duchowym. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i prowadzenie pielgrzymki oraz dobrodziejom. Świadectwo pielgrzymów oraz łaski, które otrzymaliśmy w tych dniach niech będą umocnieniem w dawaniu świadectwa o Miłości Boga oraz wsparciem w trudach naszego życia.

9.     W każdą sobotę o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski, a w niedzielę o godz. 17.30 na nieszpory.

10. Jest nowa księga intencji mszalnych na 2018 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok .

11. Polecamy prasę katolicka, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Tęcza”

12. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl