Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXIII Niedziela zwykła rok A2017-09-09

Ogłoszenia duszpasterskie

na 23 Niedzielę Zwykłą – 10 września 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.

 

W tygodniu

2.     We wtorek 12 września, zapraszamy liturgiczną grupę dorosłych na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

3.     W środę  przypada 13 dzień miesiąca (września), zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencjach Żywego Różańca

5.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła.

6.     W tym tygodniu przypadają: w środę  – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – święto, Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek  – wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę  – wspomnienie Św. męczenników – Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

Sprawy ogólne

7.     W każdą sobotę o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski, a w niedzielę o godz. 17.30 na nieszpory.

8.     Jest nowa księga intencji mszalnych na 2018 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok .

9.     Polecamy prasę katolicka, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”. Są również kalendarze diecezjalne na 2018 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Msza Święta w intencji ofiarodawców i dobrodziejów parafii i klasztoru zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

 

 

Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Damian Kaczmarek, kawaler, zamieszkały ul. Kilińskiego w Wieruszowie

i Katarzyna Kmiecik, panna, zamieszkała ul. Świerczewskiego w Wójcinie

Zapowiedź I

Jeśli ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi, jest proszony o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl