Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Chrystusa Króla2019-11-23

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Chrystusa Króla – 24 listopada 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W tygodniu

2.     Przez cały listopad, codziennie, odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

3.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

4.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Po Mszach Świętych poświęcimy opłatki na stół wigilijny, w które później będzie można zaopatrzyć się w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.

5.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

6.     W tym tygodniu obchodzimy; w sobotę, święto św. Andrzeja, apostoła.

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl