Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Adwentu rok A2019-12-07

Ogłoszenia duszpasterskie

na II Niedzielę Adwentu – 8 grudnia 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś w drugą niedzielę adwentu przypada także, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać w naszym kościele „Godzinę łaski”, modlitwę o nawrócenie grzeszników, a przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 zapraszamy na akatyst ku czci Matki Bożej.

2.     Dziś przeżywamy również, „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

3.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się poświęcenie medalików i wręczenie ich dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej w domu duszpasterskim, spotkanie.

W tygodniu

4.     W Adwencie, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Każdego dnia dzieci losują dzieciątko Jezus i otrzymują obrazki związane z tematem Rorat.

5.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ojciec Jarosław Krawiec, dominikanin z Warszawy. Zachęcamy do udziału w tym duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych: wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w piątek – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę – Św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

Sprawy ogólne

9.     W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny, oraz  małe świece „Caritas” w cenie 6 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a ofiary składane za opłatki przeznaczone są na misje.

10. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl