Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkiego Postu rok A2020-03-21

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

 

Dziś

1.     W związku z ogłoszeniem stanu epidemii koronawierusem w Polsce pragniemy przypomnieć, iż w nawiązaniu do wszystkich aktów prawnych i rozporządzeń, zarówno władzy państwowej jak i kościelnej postanowiono:

- aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób

- zachowano bezpieczną odległość między osobami, a znak pokoju przekazywano przez skinienie głowy

- biskupi udzielili dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, jednocześnie zachęcając do uczestnictwa w Mszach Świętych transmitowanych przez radio, telewizję i internet

- kościoły były otwarte w ciągu dnia, a kapłani stworzyli okazję do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu

2.     W środę 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione o godz. 7.00, 11.00 i 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

3.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane o godz. 17.15. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4.     Prosimy, aby Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek 

27 marca, poprowadził  – Legion Maryi.

5.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Mszę Świętą można składać w zakrystii.

Sprawy ogólne

6.     Telewizja Polska na kanale TVP 3 w paśmie ogólnopolskim  nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem O. Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godz. 20.40 w dniach 25,26 i 27 marca b r. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki:  „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl