Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela zwykła rok B2021-07-10

Ogłoszenia duszpasterskie

na XV Niedzielę Zwykłą – 11 lipca 2021 r.

 

W tygodniu

1.     W poniedziałek 12 lipca, Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej parafii XI Paulińskie Dni Młodych pod hasłem ”I Ja Ciebie nie potępiam”, które potrwają do przyszłej niedzieli (18 lipca). Jako gospodarze będziemy gościli około 100 młodych ludzi wraz ze swoimi duszpasterzami. Bardzo prosimy Was o modlitwę, o dobry przebieg tego wydarzenia. Udział młodzieży w tym wydarzeniu nie byłby możliwy, gdyby nie bezinteresowna pomoc wielu ludzi. W związku z tym zwracamy się do Was Bracia i Siostry z pokorną prośbą o wsparcie finansowe i materialne w postaci produktów żywnościowych, dzięki którym będziemy mogli dobrze przygotować tegoroczny zjazd. Więcej informacji na stronie www.pdm.paulini.pl 

2.     We wtorek, przypada 13 dzień miesiąca lipca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją o godz. 20.00.

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

4.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta. 

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we wtorek – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek – Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, w piątek – NMP z Góry Karmel „Matki Bożej Szkaplerznej”.

 

Sprawy ogólne

6.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”,  dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl