Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła rok B2021-07-24

Ogłoszenia duszpasterskie

na XVII Niedzielę Zwykłą – 25 lipca 2021r.

Dziś

1.     Dziś po Mszach Świętych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcenie pojazdów.

2.     Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce obchodzona jest jako dzień modlitwy i solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w naszej ojczyźnie jak i Niemczech, Belgii i Holandii. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach, które będą przekazane dotkniętym nieszczęściem za pośrednictwem Caritas Polska.

W tygodniu

3.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii. 

4.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek  – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek – Św. Marty, w sobotę – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

 

Sprawy ogólne

6.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary. 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl