Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2022-06-11

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022 r.

 

W tygodniu

1.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

2.     W poniedziałek, przypada 13 dzień miesiąca czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

3.     We wtorek, 14 czerwca, przypada dzień 25 rocznicy święceń kapłańskich O. Stanisława. Msza Święta w intencji jubilata o godz. 18.00.

4.     W najbliższy czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w naszym kościele tego dnia o godz. 8.00, 9.00 i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z naszego kościoła o godz. 10.00 do kościoła Św. Stanisława, gdzie na zakończenie, około godz. 11.15 będzie odprawiona Msza Święta. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, prosimy asystę procesyjną, halabardzistów, chór, orkiestrę, druhów strażaków, ministrantów oraz dzieci sypiące kwiatki.

5.     Nasza parafia tradycyjnie przygotowuje dwa ołtarze: na Rynku i przy ul. Prostej. Prosimy o zaangażowanie przy dekoracji ołtarzy oraz udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Niech dekoracje będą zewnętrznym wyrazem naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego.

6.     Msza Święta dziękczynna w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarzy na Rynku i przy ul. Prostej, będzie odprawiona w Boże Ciało na zakończenie procesji w kościele Św. Stanisława ok. godz. 11.15.

7.     W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30, połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki.

8.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

9.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta.  

 

Sprawy ogólne

10. Zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 27 lat na Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się, w naszej placówce zakonnej, w Łukęcinie nad morzem, w dniach od 11do 17 lipca. Zapisy trwają do 20 czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (pdm.paulini.pl) lub przez Facebook`a. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26 czerwca w niedzielę o godz. 19.00 w Domu Duszpasterskim.

11. Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „ Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl