Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła rok C2022-06-19

Ogłoszenia duszpasterskie

na XII Niedzielę Zwykłą – 19 czerwca 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

2.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne naszego kościoła. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.

 

W tygodniu

3.     Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Z tej racji nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 łączymy z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty.

4.     W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.

5.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji rodzin poświęconych Sercu Bożemu i członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja Eucharystyczna. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.     W piątek, o godz. 8.00 Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego, dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.

7.     W piątek, o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzić będziemy: we wtorek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w czwartek – uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

Sprawy ogólne

9.     Dziękujemy ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy na Boże Ciało, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości: halabardzistom, asyście procesyjnej, osobom niosącym feretrony i sztandary, ministrantom, dzieciom pierwszo – komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, straży i policji.

10. Zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 27 lat na Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się, w naszej placówce zakonnej, w Łukęcinie nad morzem, w dniach od 11do 17 lipca. Zapisy trwają do 20 czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (pdm.paulini.pl) lub przez Facebook`a. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26 czerwca w niedzielę o godz. 19.00 w Domu Duszpasterskim.

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, nadto „Extra Gość Niedzielny” numer  specjalny, poświęcony Eucharystii w cenie 12 zł.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl