Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła rok C2022-06-25

Ogłoszenia duszpasterskie

na XIII Niedzielę Zwykłą – 26 czerwca 2022 r.

 

W tygodniu

1.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

2.     W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00 i 18.00. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”. Jest to również dzień imienin Ojca Proboszcza. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, będziemy modlić się w intencji solenizanta.

3.     Zapraszamy w piątek 1 lipca Wspólnotę Uwielbienia na Mszę Św. o godz.18.00, a po niej na spotkanie w ogrodzie, na zakończenie roku duszpasterskiego.  

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

5.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

6.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

Sprawy ogólne

7.     Rozpoczęły się wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży, oraz wszystkim udającym się na urlopy, dobrego wypoczynku. W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej i osobistej modlitwie.

8.     Zakon Paulinów przyjmuje kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. W tym roku rozpoczęcie formacji zakonnej rozpocznie się 17 lipca i do tego czasu można zgłaszać swoją kandydaturę. Więcej informacji na stronie. www.powolania.paulini.pl

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, nadto „Ekstra Gość Niedzielny” numer poświęcony Eucharystii w cenie 12 zł. 

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl