Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła rok C2022-10-01

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVII Niedzielę Zwykłą – 2 października 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

2.     Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. 

W tygodniu

3.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez dzieci.

4.     We wtorek przypada wspomnienie Św. Franciszka, jest to zarazem dzień imienin naszego Brata Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach solenizanta podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5.     W piątek, 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, patronalne święto Wspólnot Różańcowych. Nabożeństwo rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.00 konferencją duchową, po niej modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. Po procesji o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych, za żyjących oraz  zmarłych jej członków. Do uczestnictwa w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. 

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszami Świętymi. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

7.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: we wtorek – Św. Franciszka z Asyżu, w środę – Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, w piątek – NMP Różańcowej.

Sprawy ogólne

9.     W dniach od 23 do 30 października b. r. odbędą się w naszej parafii misje parafialne. Szczególną okazją do ich przeprowadzenia jest 40 rocznica powrotu Paulinów do Wieruszowa i zbliżająca się 350 rocznica śmierci O. Augustyna Kordeckiego. Misje poprowadzi O. Krzysztof Kowalski – paulin.

10. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl