Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego 2023-05-28

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową, Zesłania Ducha Świętego. Sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył ojciec biskup Łukasz Buzun. Po Mszy Świętej odpustowej, procesja Eucharystyczna  wokół kościoła.

2.     Dziś, zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny w ogrodach klasztornych, który rozpocznie się o godz. 14.30. W planie mamy: występy wokalno – muzyczne na scenie, pokaz wozu strażackiego, dmuchańce, wiele gier i zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, loteria fantowa oraz grill i wata cukrowa, a na koniec muzyczna niespodzianka. Serdecznie zapraszamy.

W tygodniu

3.     Jutro w poniedziałek, po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypada Święto – Maryi Matki Kościoła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

4.     Od czwartku, rozpoczyna się miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które będziemy codziennie sprawować o godz. 17.30.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

6.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

7.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

8.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

9.     W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta z udziałem dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci „rocznicowe” zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.00 na próbę liturgiczną, a w piątek o godz. 17.00 na spowiedź.

Sprawy ogólne

10. Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Wągrowcu, w dniach 10 – 16 lipca. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl), a całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 200 zł. Zapraszamy młodzież od 14 do 30 roku życia.

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik  kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl