Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Trójcy Przenajświętszej 2023-06-03

Ogłoszenia duszpasterskie na

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej -  4 czerwca 2023 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

2.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

3.     Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz budujący się kościołów w diecezji kaliskiej.

W tygodniu

4.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświecony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

5.     W najbliższy czwartek, 8 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w naszym kościele tego dnia o godz. 8.00, 9.00 i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła p. w. Św. Stanisława o godz. 10.00 do naszej parafii, gdzie na zakończenie, około godz. 11.15, będzie Msza Święta. Do udziały w procesji zapraszamy wszystkich: prosimy asystę procesyjną, panów do niesienia baldachimu,  halabardzistów, chór, orkiestrę, ministrantów, dzieci pierwszo – komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

6.     Nasza parafia tradycyjnie przygotowuje dwa ołtarze: na Rynku i przy ul. Prostej. Prosimy o zaangażowanie przy dekoracji ołtarzy oraz o udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Niech dekoracje będą zewnętrznym znakiem naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego.

7.     Msza Święta dziękczynna w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarzy, będzie odprawiona – 8 czerwca w czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała w naszym kościele.

8.     W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

Sprawy ogólne

9.     Trwają zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Wągrowcu, w dniach 10 – 16 lipca. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl), a całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 200 zł. Zapraszamy młodzież od 14 do 30 roku życia.

10. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik  kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl